OGÓLNOPOLSKI PROJEKT „Szlachetnie i zdrowo”

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT

Szlachetnie i zdrowo”

Uczniowie klasy 1c z zaangażowaniem i dobrą zabawą realizują zadania projektowe razem z małpką Iwoną.

W ramach obchodów Dnia Mycia Rąk pierwszaki zaprosiły na warsztaty panią pielęgniarkę, która uświadomiła dzieciom konieczność dbania o higienę rąk. Pokazała instruktaż, jak prawidłowo myc ręce. Podczas prezentacji dzieci nauczyły się rymowanki.

Kolejnym zadaniem projektowym było Święto Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia uczniowie witali się inaczej, jak zwykle. Podczas zajęć lekcyjnych starali się okazywać życzliwość innym. Ten dzień pokazał Pierwszakom, że warto być życzliwym dla innych, nie tylko jednego dnia.

Babcia, Dziadek to ważne osoby w życiu dzieci. W ramach realizacji Światowego Dnia Seniora uczniowie wspominali swoich dziadków, opowiadali o wspólnych przygodach, przeżyciach. Wykonali także piękne laurki dla Babci i Dziadka.

Małpka Iwona uświadomiła dzieciom, że stosowanie wobec innej osoby obraźliwych słów, nie jest właściwym zachowaniem.

Pierwszaki wykazały się pomysłowością podczas zabawy w wymyślanie alternatywnych, zabawnych wyrażeń, które maja promować posługiwanie się językiem bez obraźliwych słów, przekleństw.

Dalsze zadania projektowe przed Pierwszakami!