DZIEŃ KOTA w PRZEDSZKOLU i ŚWIETLICY

18 lutego obchodziliśmy w oddziale przedszkolnym i świetlicy nietypowe święto – „Dzień Kota”. Z tej okazji przedszkolaki poprzebierały się za kotki, domalowywały sobie wąsiki i kocie noski. Na zajęciach dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku a później uczyły się, w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, śpiewały piosenki o kotkach,  oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka,  dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, kocie masażyki. Dzieci z przedszkola i świetlicy wykonały różnorodne i wielokolorowe  prace plastyczne – papierowe koty, z których utworzył się „koci plakat”.

Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.

Katarzyna Daniszewska

Anna Lewandowska