Drodzy Rodzice!

Zapraszamy Was wraz z dziećmi 29 i 30 sierpnia br. w godzinach 8:30 – 9:30 na spotkania adaptacyjne w sali 105. Zbiórka przed wejściem głównym. Pierwszy dzień wejście z Rodzicami. Dzień drugi – dziecko samodzielnie wchodzi do sali.

Zebranie Wychowawczyń z Rodzicami odbędzie się 29 sierpnia br. o godz. 16:30 również w sali 105 (cel zebrania: wybór trójki grupowej, zakup kart pracy, zapoznanie z organizacją oddziału przedszkolnego). Czas zebrania – 1,5 h.

Pierwszym dniem pobytu dzieci w oddziale przedszkolnym jest piątek 1 września 2023 r.

Przedszkole czynne w godz. 6.30 – 16.30. Prosimy o przyprowadzeniu dziecka najpóźniej do godz. 8.00.

Poniżej przesyłamy Państwu wyprawkę przedszkolaka.

Wyprawka dziecka do oddziału przedszkolnego:

• 2x tekturowe lub plastikowe teczki A4 na gumkę (na prace plastyczne dziecka oraz do materiałów z jęz. angielskiego);
  • bloki techniczne A4 –​ 2 x biały i 1 x kolorowy;
  • blok  techniczny biały A3 – 1 sztuka;
  • arkusz szarego papieru;
  • klej w sztyfcie szkolny 2 szt.+ klej w tubie typu Magic;
  • farby plakatowe (12 kolorów) + zestaw pędzli (3 szt.);
  • piórnik: 2 ołówki, ostrzynka – zamknięta, kredki ołówkowe, nożyczki;
  • kredki: pastele olejne (nie suche!);
  • plastelina;
  • biały papier typu ksero do wydrukowania różnych zadań, kolorowanek czy rysowania -jedna ryza;
  • kolorowy papier typu ksero do prac plastycznych czy typu origami – opakowanie wielokolorowe;
  • zestaw na gimnastykę: biała bluzka z krótkim rękawem, spodnie (krótkie lub legginsy) + skarpetki + odpowiednie obuwie;
  • podpisana reklamówka z ubraniami na przebranie (na wszelki wypadek) – dostosowanymi  do pory roku;
  • papcie, na bezpiecznej podeszwie (UWAGA! Lastriko), wygodne i łatwe do wkładania, najlepiej zapinane na rzepy, antypoślizgowe, podpisane/oznaczone;
  • 2 mydła w płynie + 2 ręczniki papierowe + 2 opakowania chusteczek higienicznych (wyciąganych) + 1 opakowanie chusteczek nawilżanych;
  • 2 nakładki korygujące chwyt na ołówek wg indywidualnych potrzeb dziecka:

Prosimy o oznaczenie lub podpisanie wszystkich przyniesionych przyborów, rzeczy i reklamówek, by były łatwe do identyfikacji dla dziecka.

DZIĘKUJEMY!:)

Wychowawczynie

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

W szkole Podstawowej nr 28 w Toruniu działa oddział przedszkolny dla dzieci 6-letnich.

Grupa może liczyć do 25 dzieci.

Grupa jest prowadzona przez 2 nauczycielki.

Oddział funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-16.30.

Podstawa programowa jest realizowana w godzinach 8.00-13.00.

Obowiązkowo jest w niej realizowany język angielski, zaś dodatkowo religia oraz zajęcia z pływania na basenie szkolnym (dodatkowo płatne).

W trakcie pobytu w przedszkolu dzieci korzystają ze szkolnego terenu zielonego, placu zabaw bądź kolorowej sali „Radosna szkoła”.

Posiłki: 2 śniadania oraz obiad dzieci zjadają na szkolnej stołówce.

Przedszkolacy uczestniczą we wszystkich wydarzeniach szkolnych oraz wielu konkursach pozaszkolnych.

W oddziale przedszkolnym realizowane są treści programowe oraz rozwijane zainteresowania dzieci w oparciu o ciekawe materiały dydaktyczne, zajęcia ruchowo-sportowe oraz artystyczne (muzyczne, plastyczne, techniczne- origami).

Oddział przedszkolny aktywnie współpracuje z biblioteką szkolną, która motywuje dzieci do rozwijania zainteresowań czytelniczych, rozwija kreatywność i

Szczególnym zainteresowaniem przedszkolaków cieszy się ekologia. Dzieci dbają o „kącik przyrody” podążający za porami roku. Biorą udział w realizacji dodatkowych programów:

• „Czyste powietrze wokół nas”,
  • „Mamo, Tato – wolę wodę”,
  • Zbiórka baterii,
  • Segregacja odpadów w sali.

W oddziale przedszkolnym dzieci mają wsparcie: pielęgniarki, terapeuty, logopedy, pedagoga szkolnego i pedagoga specjalnego.

NAUCZYCIELE W ODDZIALE

PLAN DNIA PRZEDSZKOLAKA