Warsztaty dla klas szóstych w ramach miejskiego projektu „Rok 2024 rokiem flisactwa w Toruniu”.

Warsztaty dla klas  szóstych w ramach miejskiego projektu „Rok 2024 rokiem flisactwa w Toruniu”.

Uczniowie wszystkich klas szóstych wzięli udział w zajęciach dodatkowych, których celem było poznanie życia, pracy, obyczajów, tradycji, słownictwa i turystyki flisaków. Podczas kilkunastu godzin  zajęć warsztatowych uczniowie najpierw obejrzeli film o flisakach, następnie utrwalili wiadomości na temat  flisactwa w Toruniu i innych miastach. Następnie dzieci zajęły się wykonaniem gry planszowej, ukazującej życie i zajęcia flisaków. Warsztaty uczyły dzieci  planowania, pomysłowości, podziału pracy, odpowiedzialności za powierzone im zadania. Praca dawała ich mnóstwo satysfakcji, zabawy, a wspólnie spędzony czas był wspaniałą profilaktyką na nudę, odstresowaniem się od życia szkolnego i pokazaniem niezwykłych zdolności plastycznych i organizacyjnych naszych uczniów.  Dzieci podczas zajęć  korzystały z materiałów zakupionych z funduszy przeznaczonych przez UMT na ten cel. Efektem końcowym są wykonane gry planszowe, zawierające informacje zdobyte przez uczniów. Gry zostały  ocenione według wspólnie ustalonych z uczniami kryteriów: POMYSŁ, WYKONANIE, LOGICZNOŚĆ GRY, ZAANGAŻOWANIE UCZNIÓW W PROJKET, MOŻLIWOŚĆ ZAGRANIA W GRĘ PRZEZ INNYCH UCZNIÓW, CZYTELNA INDTRUKCJA GRY. Uczniowie co środę przez cztery tygodnie spotykali się z nauczycielem historii i pracowali nad swoimi zadaniami. To był wspaniale spędzony czas. W najbliższym czasie, wspólnie z uczniami klas szóstych  zaplanujemy wystawę powstałych na zajęciach gir. Zachęcamy do zagrania i jednocześnie poszerzenia wiedzy na temat flisactwa w Polsce. To doskonała profilaktyka na stres szkolny😊.

Brawo dla Uczniów klas szóstych.

Joanna Sujkowska-Drążkiewicz.