Obchody 25-lecia województwa kujawsko-pomorskiego w naszej szkole.

W tym roku obchodzimy 25 rocznicę utworzenia województwa kujawsko-pomorskiego. W związku z tym, w naszej szkole w tygodniu od 6 do 10 maja, w klasach 4-8 realizowaliśmy projekt szkolny pt. „ Cudze chwalimy, swego nie znamy. Moja Mała Ojczyzna”. W ramach  projektu, na lekcjach historii nasi uczniowie wyszukiwali informacji i wiadomości dotyczących województwa kujawsko-pomorskiego, a także poznawali bliżej swoje miasto Toruń i jego okolice. Posługując się różnymi źródłami wyszukiwali historycznych, ciekawych  i wartościowych miejsc naszego województwa. Niektórzy skupili się na osobowościach i znanych ludziach regionu, a jeszcze inni zachwycali się dawną i współczesną kuchnią Naszej Małej Ojczyzny. Część z uczniów poszukiwała wiadomości na temat walorów przyrodniczych województwa kujawsko-pomorskiego. Informacje, które udało im się pozyskać, zobrazowali w swoich pracach, które wykonywali w grupach. Wspólnie pracowali nad  lapbookami, plakatami i przewodnikami po regionie. Dzieci w przyjemny i kreatywny sposób poznawały lepiej Naszą Małą Ojczyznę. Intensywnie poszukiwały informacji, uczyły się wyszukiwać i redagować zdobyte wiadomości, pracowały w grupach . Jednym słowem zanim zaczniemy podziwiać miejsca na świecie, przyjrzyjmy się temu, co zachwyca tak blisko nas.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom za piękną współpracę.

Joanna Sujkowska-Drążkiewicz