LEKTURY JAK MALOWANE

Uczennice i uczniowie klas 5, 6 i 7 wzięli udział

w szkolnym projekcie mającym formę konkursu

LEKTURY JAK MALOWANE

Zadanie polegało na stworzeniu wizualizacji ( ilustracji, projektu okładki ) do przeczytanej książki. Głównymi bohaterkami były książki, które są szkolnymi lekturami, ale pojawiły się także projekty spoza kanonu szkolnych lektur.

Komisja konkursowa składająca się z nauczycielek języka polskiego i plastyki :

Nataszy Kamińskiej Anity Przybyszewskiej – Pietrasiak Moniki Dąbrowskiej

postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienie następującym autorom prac:

KLASY 5

Nagroda: Alicja Brzostowska z klasy 5a za ilustrację do książki „Kamienie na szaniec”

Wyróżnienia: Blanka Boniecka 5a, Julia Stroińska 5b, Szymon Kuczyński 5c

KLASY 6

Nagroda : Ekaterina Gurina z klasy 6 b za ilustrację do książki „Opowieści z Narni”

Wyróżnienia: Kalina Żurowska 6a, Alicja Gondek 6a, Antonina Zygnerska 6a, Karolina Kowalska 6b, Marcin Nadgłowski 6c

Klasy 7

Nagroda : Zuzanna Krohn z klasy 7a za ilustrację do książki „Mały książę”

Nagroda : Lena Woroniecka z klasy 7c za projekt okładki do książki „Dziady część II”

Wyróżnienia: Martyna Ćwik 7b, Agata Terlikowska 7b, Weronika Irla 7c, Marta Podgórska 7c

GRATULACJE dla młodych artystów!

Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone laureatom podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w dniu 21 czerwca 2023.

Wystawa prac na parterze budynku SP28.