DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

“Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka i najlepszy przyjaciel dzieci oraz niezastąpiony powiernik dziecięcych tajemnic i smuteczków – Pluszowy Miś.
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W przedszkolu bardzo szczególnie obchodziliśmy święto. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego najmilszego misia.
Naszą uroczystość zaczęliśmy od wizyty w bibliotece szkolnej, gdzie obejrzeliśmy prezentację multimedialną o historii powstania pluszowego misia oraz znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Mieliśmy okazję do obejrzenia wystawy z „misiowymi” książeczkami oraz przytulenia się do ogromniastych, pluszowych Misiaków.
W przedszkolu dzieci zaprezentowały swoje misie i opowiadały o nich. Wysłuchały bajki „O małym, szmacianym misiu”, która była okazją do rozmów o emocjach. Przyglądając się planszom- emotkom dzieci nazywały emocje i mówiły kiedy im one towarzyszą, co takie emocje u nich wywołuje.

Był czas na gimnastykę z misiem i gimnastykę języka przy logopedycznym wierszyku „Misio i miód”. Dzieci zatańczyły ze swoimi misiami i przygotowały „Misiową rodzinkę”- misiowe pacynki na paluszki. Odbyły się też misiowe urodziny. Misie zasiadły przy dziecięcych stoliczkach, gdzie zostały poczęstowane „tortem na niby” i herbatką z miodkiem. Dzieci śpiewały swoim misiom „Sto lat!” Razem obejrzeliśmy też bajeczkę o „Misiu Uszatku”.
Dzień przebiegł w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Katarzyna Daniszewska