Dzień Powracających Ptaków – Bociany

Dziś w przedszkolu, przy współpracy  świetlicy szkolnej, rozpoczęta została tematyka powracających wiosną do nas ptaków – dziś omawialiśmy Bociana Białego i Czarnego. Przedszkolaki obejrzały film o trybie życia bociana. Przypomniały sobie budowę zewnętrzną ptaka i jego charakterystyczne cechy jak dziób i skrzydła. Poza tym dzieci: łączyły kropki, rozpoznawały litery, czytały wyrazy i zdania, układały z rozsypanki literowej wyraz, kodowały lot bociana do gniazda, odkodowywały ilustrację zbiorowo i samodzielnie. Słuchały klekotu bocianów… Potrafiły wykonać opaskę bociana oraz pracę plastyczną „Bociany” z wykorzystaniem wacików. Chętnie też brały udział w zabawie ruchowej „Raz, dwa, trzy bocian na mysz patrzy…”:)
Pani Magda