Obchody ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI w Oddziale Szpitalnym

Dnia 22 kwietnia obchodzimy święto planety Ziemi.  W tym czasie ludzie zastanawiają się nad tym, jak zachowywać się i jak postępować, aby Planeta była czysta, zdrowa i długo nam służyła.

Pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Toruniu uczestniczyli w działaniach w ramach bloku tematycznego: Nasza Planeta Ziemia.

Nauczycielki prowadziły z dziećmi i rodzicami rozmowy tematyczne. Dzieci rozwiązywały krzyżówki, powtarzały rymowanki i hasła ekologiczne, czytały kodeks przyjaciela przyrody. Dzieci poznawały zachowania przyjazne środowisku grając w grę planszową pt: „Kolorowy Świat Odpadów”. Powstały też prace techniczne z naturalnych materiałów.

Działania proekologiczne  zaproponowane dzieciom cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców.