Rok szkolny 2024 / 2025 rokiem obchodów 40-lecia powstania
Szkoły Podstawowej nr 28
im. prof. Henryka Arctowskiego w Toruniu

Czterdzieści lat to czas pełen wspomnień, osiągnięć, wyzwań, ale także ogromnej satysfakcji. W ciągu tych czterech dekad nasza szkoła stała się miejscem, gdzie kształtowały się nie tylko umysły, ale i charaktery wielu pokoleń uczniów. To tutaj stawialiście swoje pierwsze kroki na drodze edukacyjnej, zdobywaliście wiedzę, odkrywaliście swoje pasje i zawieraliście przyjaźnie na całe życie. To tutaj wielu z Was zrobiło swoje pierwsze kroki w drodze do realizacji swoich celów, ucząc się, bawiąc, odkrywając świat i siebie nawzajem. Nasza szkoła to miejsce, które nie tylko uczy, ale też inspiruje, wspiera i pokazuje, że każde marzenie jest warte tego, by o nie walczyć.

Wyrażam głęboką wdzięczność wszystkim, którzy przez te lata tworzyli historię naszej szkoły. Dziękuję nauczycielom, którzy z pełnym zaangażowaniem i pasją przekazują swoją wiedzę i umiejętności, kształtując młode umysły. Dziękuję pracownikom administracyjnym i obsłudze, którzy dbają o to, aby nasza szkoła była miejscem bezpiecznym i przyjaznym. Dziękuję także rodzicom za zaufanie, jakim nas obdarzacie, powierzając nam edukację swoich dzieci.

I Wam, Drodzy Uczniowie, za kolejny rok pełen nauki, wyzwań i nowych doświadczeń. Wierzę, że będzie to czas, w którym każdy z Was znajdzie coś dla siebie, odkryje nowe talenty i zrealizuje swoje cele. Tak jak nasza szkoła przez te czterdzieści lat napotykała na różne wyzwania, tak i Wy spotkacie się z trudnościami. Ale pamiętajcie, że siła nie polega na tym, by nigdy nie upadać, ale na tym, by zawsze wstać i próbować dalej. Ważne jest, abyście nigdy się nie poddawali, bo każdy krok naprzód, nawet najmniejszy, przybliża Was do spełnienia Waszych marzeń. Pamiętajcie, że szkoła to nie tylko miejsce zdobywania wiedzy, ale także przestrzeń, gdzie możecie rozwijać swoje zainteresowania, nawiązywać nowe przyjaźnie i uczyć się odpowiedzialności.

Z okazji 40-lecia naszej szkoły przygotujemy wspólnie wiele atrakcji, które pozwolą nam wspólnie świętować ten jubileusz. Będzie to czas podsumowań, ale także snucia planów na przyszłość. Wierzę, że nadchodzący rok szkolny będzie pełen sukcesów, zarówno indywidualnych, jak i tych całej naszej szkolnej społeczności.

Wspólnie budujmy dalszą historię naszej szkoły, aby mogła ona służyć kolejnym pokoleniom przez następne lata.

Karolina Ciechowska-Neumann

1 wydarzenie w SP28 w Toruniu